Bu, ona ne kadar yürek, arzu ve çaba harcadığınla ilgiliydi.” NC

Bu, ona ne kadar yürek, arzu ve çaba harcadığınla ilgiliydi.” NC

N.C. Eyalet koçu Kevin Keatts, “Bu, ne kadar yürek, arzu ve çaba harcadığınız ile ilgiliydi” dedi. “Bu adamlar özeldi.”

Oyunun kendisi bir “kabarcık-dom” mikrokozmosuydu. Markell Johnson’ın 2,6 saniyelik serbest atışları, ACC Turnuvası tarihinin en büyük ikinci 18 sayılık Wolfpack geri dönüşünü mühürledi. Johnson’ın serbest atışlarından sadece 20 dakika önce, N.C. State (22-10), bekleyen ve hayal kırıklığına uğramış Keatts’ın devre arası soyunma odasına yürüdü, aşağı indi.

Son korna çaldığında, ayakkabı diğer ayaktaydı. Wolfpack oyuncuları soyunma odasına atladı, burada herkes medya üyelerinin yığınlasına cevap vermek için ağzını açtı. Tersine, yalnızca bir Clemson oyuncusu – lisansüstü oyuncu Marquise Reed – muhabirlerden soru aldı. Geri kalanlar başları öne eğik, kulaklıkları takmış, ne olabileceğini merak ederek oturdular.

Reed, “Oyun artık bitti ve Pazar günü ne olacağını bekleyip görmemiz gerekiyor” dedi. “Elbette (sinir bozucu), ama bu noktada yapabileceğimiz tek şey beklemek.”

DAHA: March Madness ne zaman başlıyor?

Kaplanlar, 3 sayılık denemelerde 8/7’lik oyuna başlayarak 18 sayılık üstünlüklerine sıçradı. Wolfpack, menzilden ilk 10’unda yalnız bir girişimde bulunarak derinden mücadele etti. Derek Funderburk’un oyunu kontrol etmek için orta sahaya koştuğu, ancak ısınmalarının altında bir forması olmadığını fark ettiği, N.C. State’in oyunun risklerinden habersiz gibiydi.

Ama yeni bir yarı, yepyeni bir top oyunu getirdi. Johnson 13 ikinci yarı sayı atarak 23 puanla maçın en yüksek skorunu elde etti ve Clemson (19-13), Wolfpack’in sezonunu ve belki de son popunu uzatmak için son 10:48’de 3’te 6’da sadece beş sayı attı Clemson balonunda.

N.C. State’den Wyatt Walker, “Birbirimize asla sırt çevirmedik” dedi. “İnandık. … (Markelle) bir sihirbaz gibidir. Ne alacağınızı asla bilemezsiniz. Bazen huşu içinde arkanıza yaslanmamak zor.”

Ne Clemson ne de N.C. State’in sezon sonrası planları değiştirilemez. Tigers, Seçim Pazarı için dört gün boyunca dayanılmaz bir şekilde beklerken, Wolfpack, Ocak ayının sonunda uzatmayı başardıkları bir takım olan 2 No’lu Virginia’yı Perşembe günü ele almalıdır.

Çarşamba gününden önce, Sporting News Wolfpack’i 9-tohum ve Tigers’ı 12’de yansıttı. ESPN’den Joe Lunardi çifti “Son dört” kategorisine dahil etti, ancak bunu yalnızca zaman gösterecek. Kurt Tuffy, bekleyen örsden kaçmış olabilir, ancak işler tek bir kötü kayıpla değişebilir.

Walker, “Bütün zihniyetimiz sadece hayatta kalmak ve ilerlemek” dedi.

Balondaki hayat budur. Baloncuktaki hayat cehennemdir.

CHARLOTTE, N.C. – Virginia Cavaliers, Spectrum Center’da en son oynadığında, ağızlarında kötü bir tatla ayrıldılar. UMBC tarafından daha yeni üzülmüşlerdi ve 16 numaralı bir seri karşısında kaybeden ilk NCAA Turnuvası 1 numaralı seri başı oldular.

Bu kaybın birinci yıl dönümünden iki gün önce Perşembe günü Charlotte’a döndüklerinde, arenadan daha iyi bir notla ayrıldıklarından emin olmak istediler. ACC Turnuvası çeyrek finallerinde Kuzey Carolina Eyaletine karşı bunu yaptılar.

DAHA: March Madness parantez tahminleri

Sıralanan Cavs (29-2), 76-56 galibiyetleri sırasında rahatsız anlarla karşılaştı – ilk yarıda çift haneli bir liderliğin kaymasına izin verdiler ve 20 dakika sonra iki sayı geride kaldılar – ancak tekrar etme konusunda endişelenmediler. Tarih.

"Sanırım bu deneyimden büyüdük. Sahip olduk. Bunun hakkında konuştuk," Virginia koçu Tony Bennett dedi. "Geçen yıl harika bir yıl geçirdik ve zor bir kayıp yaşadık ama artık devam etme zamanı."

Bennett’in kıdemli oyuncuları, sekizinci sıradaki State’e (22-11) karşı takımın yapması gereken şeyi anladı: topa sahip çıkın, savunmayı sıkın ve şutları yapın.

DAHA: ACC Turnuva sonuçları, puanlar, program

"Sakinlik bulaşıcıdır. Koç Bennett ile başlıyor ve ilk yıllarımıza kadar tüm yol boyunca dalga geçiyor. Tecrübeniz olduğunda bu durumlarda sakin kalırsınız," Tüm golcüleri 29 sayı ile yöneten ve yedi üçlükle bir ACC Turnuvası maçında okul rekoru kıran genç guard Kyle Guy dedi.

UVA ikinci yarıda çok fazla şut çekti (yerden yüzde 63’e kadar) ve sürüsü buna ayak uyduramadı. Guy sahada 13 sayı 10, 3’ten 9’da 7’yi tamamladı.

DAHA: Son saniye vuruşu, FSU’yu OT’de Va. Tech’i geride bıraktı

Virginia ayrıca, önceki beş maçında gol atamadığı için 18 sayıyla kariyer rekoru kıran kıdemli uzun Jack Salt’tan da sürpriz bir destek aldı.

Bu arada Cavs’in savunması, ilk yarıda yedek kulübesinden 10, ikinci yarıda sadece iki sayı atan State’ten Derek Funderburk’u durdurmanın bir yolunu buldu.

Ülkede ikinci sırada yer alan UVA, ACC yarı finallerinde Florida Eyaleti’nde 4. sırada yer aldığı Cuma günü arka arkaya ACC unvanları peşinde koşmaya devam edecek. NC State şimdi NCAA kaderini Seçim Pazar günü bekleyecek.

2019 NCAA Turnuvası için parantezin açıklanmasına sadece saatler kalmış olsa da, Amerika’nın en iyi spor etkinliklerine kafayı takmış olan 68 yarışmacının isimleri açıklandığında neler görebileceğimizle ilgili hala birçok soru var.

Bu sorulardan bazılarına komite tarafından zaten karar verilmiş olabilir, ancak yalnızca New York City’deki seçim odasındakiler cevapları biliyor.

DAHA: Sporting News’ March Madness Center

Bunlar en acil görünen bazıları:

ACC üç No.1 tohum üretebilir mi?

Bunun için durum, sekizinci sınıf Cebir’de olmasını istediğiniz türden çok cömert bir derecelendirme gerektirir.

Virginia, 29-3’lük rekoru ile 1 numaralı tohum olarak kabul edilmektedir. Cavaliers, NET’in ilk 20’sindeki takımlara karşı 3-3’lük bir galibiyet aldı, ancak aynı zamanda Çeyrek 1 rakiplerinin geri kalanına da hakim oldular.

Duke’un, Zion Williamson sakatlanırken kaybettiği üç maç için pasa bile ihtiyacı yok. Blue Devils, NET’in ilk 25 rakibine karşı 8-4’lük bir rekorla 29-5 önde geçti. Washington, D.C.’de NCAA Doğu Bölgesine yerleştirilme fırsatı verecek olan 1 numaralı genel tohum için en mantıklı seçimdir.

Yine de Kuzey Carolina? Tar Heels NET’te 7 numara, Quad 1’e karşı 10-6 ve ilk 15’e karşı 5-4. Duke’a karşı iki zaferleri var, ancak komitede bu sonuçların geldiğini bilmeyen kimse yok tehlikeye atılmış bir grup Mavi Şeytana karşı.

Tar Heels, Michigan-Michigan Eyaleti kazananının veya Tennessee’nin önüne mi geçiyor?

Ciltler NET’te 5 numara, Dörtlü 1’e karşı 9-4 ve ilk 15’e karşı 3-2 ve bu galibiyetlerin tümü ilk 5 rakibe (Kentucky iki kez, Gonzaga) karşı geliyor.

Michigan Eyaleti, NET’te 8. sırada ve Quad 1’e karşı 12-4’lük rekoru, tartışmadaki herhangi bir takımın o seviyedeki en fazla zaferini temsil ediyor. Michigan’a karşı bir Big Ten şampiyonluk maçı galibiyeti bu toplamı 13’e çıkaracaktı. Bu tartışmanın amaçları doğrultusunda, MSU ilk 15 rakibe karşı 4-1 olacaktı. Ayrıca Illinois ve Indiana’da ve Hoosiers’a karşı evlerinde olduğu gibi bazı çekici olmayan kayıpları da var.

Michigan, NET’te 9 numara ve Quad 1’e karşı 9-5. Bu tartışmanın amaçları doğrultusunda, ilk 15 takıma karşı 3-2, bu zaferlerden biri Kuzey Carolina’ya karşı kafa kafaya gelecek.

ACC’nin ilk dokuz takımının ötesindeki göreceli zayıflığı göz önüne alındığında, beş üye ilk 100’ün dışında yer alıyor, ACC’nin üç No.1 tohum almasını haklı çıkarmak zor görünüyor.

DAHA: SN’nin son March Madness tahminleri

Peki diğer 1 numaralar kim olacak? Gonzaga’nın en üst sıradaki mükemmel durumu, West Coast Konferansı şampiyonluk maçındaki performansıyla lekelendi. Zag’lerin konferans dışı programı tam olarak planlandığı gibi çalışmadı. Maui Invitational’ı kazandılar ve tarafsız sahada Duke’a karşı galibiyetleri, belki de lig dışı en iyi sonuç olarak duruyor. Ancak Maui muhalifleri Illinois ve Arizona onlar için hiçbir şey yapmadı.

Tennessee’ye bir basketle kaybettiler, ilk dönem finallerinden sonra kros uçtular ve Kuzey Carolina’da koştular ve Creighton’da sahaya çıkamayacak bir deplasman galibiyeti kazandılar. Ancak NET’te 2 numaralar ve Saint Mary’s’e karşı o maçtan önce sağlam bir ligi yok ettiler. Diğer rakipler de bu hafta geri adım attığı için muhtemelen yine de anlayacaklardır.

Michigan Eyaleti’nin sorunu, en iyi durum senaryosunda davasının yeterince güçlü olması, oysa Michigan’ın muhtemelen bir üst tohum için argüman yapmak için yeterli üst düzey başarıya sahip olmaması. Big Ten oyununun çıkış tarihine bu kadar yakın bitmesiyle, komite ya bir ya/veya senaryoyu kabul edecekti – Michigan’ın bunu garanti etmediğine inanırlarsa yapmayacaklar – ya da Michigan State ve alternatif olarak Tennessee veya Kuzey Carolina. Bu yıl genel tartışmalar bu kadar zorken, zamanlarını bu şekilde harcamak istemeleri pek mümkün görünmüyor.

SEC Turnuvasını kazanabilirse, Tennessee mantıklı bir alternatif gibi görünüyor. Bu ihbar, Big Ten’den birkaç saat önce ama bu aynı zamanda komitenin bitirmek istediğinden daha uzun süre beklemek anlamına da gelebilir. Carolina bunu varsayılan olarak alabilirdi.

Gerçekten .500 kişilik bir ekibe sahip olabilir miyiz?

Anlayın, .500 konferans kaydından bahsetmiyoruz. Genişletilmiş parantez döneminde bunlardan çok sayıda olmuştur. Deniz seviyesinden 0 fit yüksekte, kaybettikleri kadar kazandıkları yasal bir başabaştan bahsediyoruz.

Teksas’tan bahsediyoruz.

Longhorns 16 kazandı ve 16 kaybetti. Yine de Bracket Matrix’te, Full Court Press ve Eye on the Tournament dahil olmak üzere, sahada olan bazı parantez projeksiyonları var.

Hiçbir zaman 0,500’lük bir takım büyük bir teklif kazanmadı. Komitenin en yakın olduğu nokta 1991’de Villanova ve 2001’de Georgia (her ikisi de 16-14) olduğu gibi iki maç oldu. Bu kayıtları son derece zor programlara göre derledikleri ve bazı önemli zaferler kaydettikleri için yerleştirildiler.

Teksas’ın gerçekten de bazı etkileyici kurbanları var: Kuzey Carolina (NET sıralamasında 7 numara), Purdue (12 numara), Kansas (19 numara), Iowa Eyaleti (21 numara) ve Kansas Eyaleti (24 numara). Biri yolda, biri tarafsız mahkemede geldi. Radford’a ve Georgia’ya ve Oklahoma State’e karşı bir clunker dahil olmak üzere çok sayıda yenilginin ağırlığı olmasaydı, bu bir NCAA Turnuvası özgeçmişinin kalbini oluşturacaktı. Longhorns da 2-8 deplasmandaydı.

Dürüst olalım: 1. Çeyrek galibiyetleri Warriors, Bucks, Sixers ve Raptors’a karşı olsa bile, geniş bir takım olarak dahil edilen .500’lük bir takım olmamalıdır.

DAHA FAZLA: March Madness tarihindeki en büyük 80 üzüntüyü sıralama

Oregon’un kazanması Pac-12’ye üç teklif verecek mi?

Doğal varsayım, Arizona Eyaleti’nin Oregon’un beklenmedik Pac-12 Turnuva şampiyonası tarafından elenmesi olabilir, çünkü neden bu kadar kötü performans gösteren bir konferanstan üçüncü bir takım alsın? Pac-12, ülkenin 7 numaralı konferansıydı (Güç 5 için Çok Fazla!). Ama size defalarca söylediğimiz gibi komite böyle çalışmıyor.

Arizona Eyaleti, NET’te 63. oldu ve her biri Quad 3 ve Quad 4’te iki mağlubiyetle, Mississippi State, Kansas ve Mississippi State’deki galibiyetleri gibi Sun Devils’in lehine olan Quads 1 ve 2’ye karşı 11-6’ydılar. Washington. Bracket Matrix’te onlara 11 tohum var ve İlk Dörtlü oynuyorlar, bu da kesinlikle sınır çizgisinde oldukları anlamına geliyor.

Ancak bunun yerine Ördekler tarafından kesilen takım NC State, Belmont, Clemson veya Indiana olabilir.

N.C. State’in uygunsuz programı bunu ortadan kaldırmalı mı?

Wolfpack’i eleştirmek şık hale geldi çünkü konferans dışı programları 353 takım arasında 352. sırada. Bu, bazılarının uygun olduğu için ele geçirmekten hoşlandığı istatistiksel yarı gerçeklerden biridir. İşte orada! Benimle dalga mı geçiyorsun, 352!

Aslında Pack, Wisconsin’de yolda, Penn State ve Vanderbilt’e karşı tarafsız kortlarda ve evinde Auburn’a karşı oynadı. Bu takımlardan ikisi sahada olacak. Vandy’nin, oyun oynanmadan çok önce yaralanan ve sonuç olarak galibiyetsiz bir SEC sezonuna düşen kadrosunda bir piyango seçimi olması gerekiyordu. Dört büyük lig dışı maç, herhangi bir güç konferansı üyesi için çok fazla.

Aslında, genel programlarına bakarsanız, Pack ilk 15 rakibe karşı altı oyun ve ilk 10’a karşı dört oyun oynadı.

Şimdi, o maçlarda 1-6, Dörtlü 1’e 3-9 gittikleri için ya da 183 Wake Forest ve 124 Georgia Tech’e maç kaybettikleri için yapmamaları gerektiğini söylerseniz, bu adil.

“Konferans dışı SOS”un, seçim komitesinin ekipleri değerlendirmek için kullandığı ekip sayfalarında bile olması savunulamaz. Aynı zamanda mantıksızdır. Komite bize bir takımın konferans kaydının veya 1xbet hakkında durumunun dikkate alınmadığını söylüyor. Öyleyse neden lig dışı programı genel programından ayrı tutulmalı?

Hangi takımın katılımını savunmak en zor olacak?

Oklahoma, açıkçası şaşırtıcı olan bir özgeçmiş ile sahada güvende görünüyor. Sooners, 19-13’ü yetersiz üst düzey başarılarla tamamladı. Quad 1’e karşı 4-10’luk bir rekor kazandılar. İlk 20 rakibe karşı 2-4’tüler ve her iki galibiyet de evlerinde geliyordu (Wofford ve Kansas). Tarafsız bir saha da dahil olmak üzere iki kez 105 Batı Virginia’ya kaybettiler.

İnsanların en net göreceği şey, Büyük 12 ve 7-11 konferans rekorunda yedinci sırada yer almalarıdır. Bunlar gerçekten komiteye sayılmaz, ama ne işe yarar? Öngörüler doğruysa, OU’nun saha rakamlarına karşı kaydı 5-10 civarında gelecek. Indiana’nın bunu yapması pek mümkün değil ve saha rekoru 5-11, ilk 20’ye karşı 3-5 puanla olmalı. Hoosiers’ın 100’den düşük bir takıma kaybı yok.

İkililiği açıklamak zor görünüyor.

ESPN.com’un Cuma günü bildirdiğine göre, bir avukat geçen ay bir mahkeme belgesinde eski Kuzey Carolina Eyaleti teknik direktörü Mark Gottfried’in bir asistanı kullanarak Dennis Smith Jr.’ın ailesine Smith işe alınırken binlerce dolar verdiğini iddia etti.

ESPN kaynakları, eski Gottfried asistanı Orlando Early’nin avukatının 12 Şubat’ta Gottfried’in Early’nin Smith’in kişisel antrenörü Shawn Farmer’a vereceği Early zarfları iki kez verdiğini iddia ettiğini söyledi. Oradan Farmer, zarfları Smith’in babası, eski NBA oyuncusu Dennis Smith Sr.’ye teslim edecekti. Avukata göre Early, zarfların içinde nakit para olduğuna inanıyordu.

Avukatın iddiaları, Adidas’ın eski bir yöneticisi olan James Gatto’nun yolsuzluk davasıyla ilgili bir ceza muhtırasına dahil edildi. Gatto, geçen Ekim ayında kendisi ve diğer iki kişi dolandırıcılık ve dolandırıcılık yapmak için komplo kurmaktan suçlu bulunduktan sonra Salı günü federal hapishanede dokuz ay hapse mahkum edildi. Adamlar, adidas’ın parasını, en iyi acemileri, giyim şirketiyle sözleşmesi olan okullara gitmeye ikna etmek için kullandı.

Gatto’nun sanıkları Merl Code ve Christian Dawkins, dolandırıcılık ve komplodaki rolleri nedeniyle altı ay hapis cezasına çarptırıldı. Üçü, kolej basketbolunda yolsuzlukla ilgili genişleyen bir federal soruşturmanın parçası olarak tutuklandı.

DAHA FAZLA: LSU, Dawkins ile görüşme raporunun ardından koçu askıya aldı

Gottfried’in avukatı Scott Tompsett, Early’nin avukatı tarafından yapılan iddialara itiraz etti.

"Hakkında rapor edilen ifade yanlıştır ve hükümetin baş tanığının geçen sonbahardaki duruşmada verdiği yeminli ifadeyle çelişmektedir." Tompsett bir açıklamada ESPN’e söyledi.

3 views